VLOG – Zachód słońca z Przełęczy Rozdziele

Przełęcz Rozdziele

To jedno z moich ulubionych miejsc w Pieninach, choć geologicznie znajduje się ona w Beskidzie Sądeckim i „rozdziela” go od Pienin.
Przełęcz znajduje się na wysokości 803 m.n.p.m.

Z przełęczy tej rozciąga się piękna panorama na rezerwat Biała Woda, ale tak że na Pieniny, na Pasmo Lubania w Gorcach oraz Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim.

W każdym razie jest to jedno z moich ulubionych miejsc na zachody słońca. Najlepiej fotografować, czy obserwować je w drugiej ołowie wiosny, na przełomie wiosny i lata do końca pierwszej połowy lata. Wtedy to słońce zachodzi pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim, dosłownie za Lubaniem, którego to widać pomiędzy Beskidami a Pieninami.

W każdym razie zapraszam na VLOG!

Jak zauważyliście, to ostro narzekam, że „zepsuli” mi moje ukochane miejsce. Staram się rozumieć każdą ze stron. nie dziwię się, że właściciele działek chcą je chronić. Wiem doskonale jak polska turystyka karynowo-sebikowa potrafi doprowadzić nie jedno miejsce do istnego śmietniska. W tym przypadku staram się patrzeć poprzez pryzmat tego, że jest to rezerwat przyrody ze ścisłą ochroną krajobrazu i takie miejsce z zasady, z prawa powinno być chronione przed takimi działaniami. Przecież rezerwaty tworzy się własnie po to, by przyroda działała tam sama, bez pomocy człowieka, by utrzymać dzikość i naturalność tak krajobrazu, jak i fauny i flory.

Myślę, że tyle w temacie z mojej strony.

Poniżej mała galeryjka.

albumy astrofoto astrophoto bokeh closeup deszcz meteorów DIY fotoalbumy fotograf fotografia fotoksiążki fotokubki fotolab fotoobrazy fotorafia krajobrazowa gwiazdy informacja kubek ze zdjęciem kubek z grafiką kubki kurs live makrofotografia mantis mantis religiosa polonica modliszka modliszka polska na prezent na żywo obserwacje odbitki pamiątka perseidy poradnik praying mantis prezent reguła regułą 600 tutorial vlog wyborowefoto wydruki zachód słońca zasada zasada 600

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *